Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
Cici Bebe Bebeklere Ne Zaman Verilir? Organik Gluten Olmayan Cicibebe Önerileri

Cici Bebe Bebeklere Ne Zaman Verilir? Organik Gluten Olmayan Cicibebe Önerileri

02 Kasım 2018

Soru: Buket >>> Cici Bebe Bebeklere Ne Zaman Verilir? Organik Gluten Olmayan Cicibebe Önerileri var mı?

Betül; Hippin ürünleri organik hippi n bebek biskuvusunu alabilirsiniz ben oğluma e bebekten hamm marka bebek biskuvisi alıyorum kecisutlu besleyici ve kaliteli tavsiye ederim ben oğluma 7 aylıkken başladım bebek biskuvisini sadece yigurt yada meyvesine ekliyorum 2 adet fazla kullanmıyorum ben.

Ayşegül; Kendim evde yapıyorum en organiği.

cicibebe organik tarif

Kadriye; Hipp elmalı cocuk bisküvisi sadece dogal ve icin de seker olmayan gerisi hepsımde seker var.

Not: Hipp elmalı çocuk bisküvisi 12. aydan sonra verilmeye başlanıyor kutunun üzerinde bile yazıyor kendiniz yapabilirsiniz ne yediğini bilirsiniz bebeginizin.

Kübra; Ben anlamıyorum bebek bisküvisi vermek şartmı ki oğlum on aylık daha bir kere yedirmedim. Amaç ne tok tutmasımı ki? En organik görünenin içinde bile şeker var arkadaşlar.

Buse; şekerli diye ben vermek istemiyorum 6.ayı dolunca şekersiz olanlarından kaşık maması filan denemeyi düşünüyorum aptamilin varmış.

Ebru; Halk ekmeginkide güzel cicibebe gibi tatlı değil oyle.

Fatmagül; Aynen bende halk ekmeğin bisküvisini veriyorum diğerleri gibi şekerli değil.


Ebru; Cicibebeyi benim bebegim yemedi sevmedi ama halk ekmeginkini severek yiyor.

Özlem; Bazenn inanın şaşırıyorum yorumları okuyunca kızımm5 yaşında ve cicibebede verdim şükür bişey olmadı şeker var dediğiniz ürünlerde çocuklarımız hayatları boyunca yemeyecekmi bizi annelrimiz nasıl büyütmüş eskiden ne vardı sanki birde böyle düşünün durumu olmayanlar ve yapacak güçleri olmayanlar olabilir kendi fikrim.

Pınar; Pirinç unu ve cici bebe yemeden büyüdüm ve fakir ailenin çocuğuydum şekerle tanışıcak ama ne kadar geç o kadar iyi.

Aysegül; Kendin tapsbilirsin hem cok basit hende cok daha vitaminli evinde firinin varsa ac inrernetten tariflere bak ben cok cok mecbur kalmadigim surece hic vermiyorum.

Dilek; Karışık tariflere bile gerek YÖK tam buğday unu ve tereyağ az birşey İstediğin faydalı şeyleri koyabilirsin istersen iki malzemeyle bile oluyor.

Ayşegül; Gluten organik olmadığının göstergesi deyil. gluten unlu ürnlerde bulunan bir proteindir. eğer çolyak hastalığı yoksa hiçbir zararı yok.

Tugba; Gluten yanında bir sürü katkı maddesi var. Paketli gıdalardan uzak durun!

Duygu; Eğer evde yapamıyorsanız veya yapana kadar yedireyim diyorsaniz eczanelerde satılan keciboynuzlu bisküvi var adi hünnap. Şekeri az tadına baktım guzel.

Birsen; cicibebeyi hiç vermemek lazım içeriğinde çok şeker olan bir bisküvi neticesinde isterse organik olsun. ben tahıl ihtiyacı için şeker ilavesiz aptamilin kaşık mamalarından veriyorum.

Hüsniye; ek gıda olarak 6.ayı doldurunca ama bebe büsküvileri çok şekerli onun yerine kaşık maması filan verseniz şekersiz olanlarıda var aptamilin mesela bende bakıyorum bence daha sağlıklı.

Nihan; O kadar şeker varken gluten kısmına takılınmış olması değişik ille hazır vericekseniz şeker içermeyen hipp var. Organik besin demek gluten içermez demek değildir glutensiz yani glutenden ayrılmış ürünler vardır.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

PAYLAŞ
İlgili Konular