Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
Bebekler İçin Bim’de Satılan Keçi Sütünü Tavsiye Eder Misiniz?

Bebekler İçin Bim’de Satılan Keçi Sütünü Tavsiye Eder Misiniz?

11 Eylül 2018

Soru: Şilan >>> Arkadaşlar merhaba. Bebeğim 10 aylık ve şu a anne sütüm maalesef yok. Bim’de satılan keçi sütü varmış? Bu sütü önerir misiniz? Ayrıca şunu da belirteyim, mama da vermiyorum.

Gonca; Sut 1 yastan once verilmez. Mama almiyorsa neyle besleniyor bebeginiz?

Gamze; E peki ne yiyor bebeğiniz mama yok anne sütü yok? Bimde bahsettiğiniz keçi sütü anladığım kadarı ile baby goat isimli keçi sütü maması . İyi bir mama olmadığını düşünüyorum kokusu berbat zaten bir kere birinde görmüştüm çok kötüydü keçi sütü ile beslemek istiyorsanız golden goat.

Seval; Kesinlikle golden goat ben onu kullanıyorum ama el yapıyor bu ara 52 tl olan mama 80 oldu malesef.

Şilan; Merhabalar. Cevaplar için teşekkürler. Şu an Şoktan içim günlük süt alıyorum içiyor kilo da aldı.

Gonca; Kilo almasi iyi tamam ama hazır sut sagligi icin iyi degil.

Rezzan; Ne kadar zamandır o sütü veriyorsun yazık çocuğun bağırsaklarına ayından önce yiyecekleri verince bile hazmedemiyor mideleri bence artık annelere bebek bakımı konusunda eğitim verilmeli.


Hayriye; Oğlum şükür her şeyi yiyor sadece gece mama veriyorum uyandığı için 1 yaş sonrası süt veririm bence yanlış düşünüyorsunz bırakın bence.

Nurcan; Keçi sütü kansızlık yapar, demir eksikliği yapar. 1,5 yaşından önce süt vermeyin ilerde anemiye yol açabilir. Mama verin sütünüz yoksa anne sütüne yakın içerikli mama seçin. Ben Aptamil kullanıyorum çok memnunum.

Çınar; Ben anlamiyorum gerçekten çocuk anne sütü almimisa mamayla büyümesini saygı duyuyorum .ama 10 aylık bir çocuk neden mama neden bebek bisküvisi neden kaşık maması irmiği harclayip içine meyveler pekmez ruseym koymak cokmu zor bebek bisküvisini kekini evde yapmak cokmu zor hakiki pirinç ununu bulup doğal süt alıp mama yapmak cokmu zor .herşeyi bırak sebze meyve yiyebilir 10 aylık bir çocuktan bahsediyoruz neslimiz gelecegimiz curuk Allah yardımcımız olsun. 16 aylık oldu bir kere olsun mama yemedi.

Gonca; Dunya saglik orgutu ve saglik bakanligi aciklamalari dogrultusunda yazıyorum. 1 yas oncesi sut verilmez. İlk 1 yil temel besin anne sutu o yoksa mamadir. Mama vermem icinde bu su var derseniz normal besinle besleyebilirsiniz bu sizin seciminiz. Ama ilk gunden bebegini mama ile beslemek zorunda kalan anneler var.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

PAYLAŞ
İlgili Konular