Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
Bebeğimin Poposu Kızarmış Neden Olabilir?

Bebeğimin Poposu Kızarmış Neden Olabilir?

10 Nisan 2018

Soru: anonim >>> Bebeğimin poposu kızarmış, acab alerjimi oldu? Dün ev yoğurdu vermiştim acaba alerjimi yaptı? Bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim?

Sema; Bu konuyu ben da merak ediyorum. Popo pişiği alerji anlamına mi geliyor acaba? Biz de ek gıdaya geçeli pişik olmaya başladı.

Sezen; Pişiğin tek sebebi kullandığınız ıslak mendil ve bezle alakalıdır ıslak mendili değiştirdiği iseniz mutlaka pişik olmuştur popo pişiği alerji anlamına gelmez.

Sema; Doğduğu günden beri Prima Premium Care kullanıyorum. Ne bezini ne de ıslak mendili değiştirdim. Hiçbir değişiklik yapmadığım halde ek gıdadan sonra başladı bizim.

Ayşe; Pisik alerji faktorlerinden biridir. Alerji anlamina gelmez diyemezisiniz anne hep ayni bezi ve islak mendili kullaniyorsa ne olacak o zamanda mi bezden diyecegz.

Zeynep; benimde bir seyler yedirmeye başladığımdan beri pişik aslında ama ben seriden olduğunu düşündüm aynı bezin numara değiştirdim ve pişik oldu.

Rahime; Diş çıkartma donemindeyse o zamanda oluyor oğlum kıpkırmızı oluyor bezli yerleri dışı patlıyor beyazlıyor.

Nefise; Alerji olmuş bayanlar geçenlerde ben fıstık yemiştim kızımın poposu kızardı yemeyi kestim bir kaç günde düzeldi.

Yeşim; Aynı sorun bizde de mevcut bezimiz Molfix dört beş aydır degistirmedik ne yapmam lazım bilmiyorum hiç bişey iyi gelmiyor.

Gülten; Bende molfiks kullandim iyi gelmedi migrosta minies diye bir bez var 18 tl uygun artik reklami da var biz ondan kullaniyoruz çok memnunuz.

Hüseyin; Bim’de satılan bebek bezlerini kullanın pişik yapmıyor benim cocugumdada vardı kullandım geçti size de tavsiye ederim.


Ayşe; Popo pisigi tek basina alerjiye isaret degil ama sadece o besini tukettgnde oluyorsa bir isaret sayilir alerjiye. Vucutta dokuntu huzursuzluk gaz cok aglama uykuya dalamama bunlar bile alerji belirtisi.

Eslem; Bizde ayni sorun var pisik oldu ama yogurttan oldugunu zannetmiyorum bende molfikst kullaniyor

Mehtap; Biz ek gıdaya başlayalı bi kaç hafta oldu bizde de aynı durum var. Ben rahatsızlığı sebebiyle antibiyotik kullandığı için poposu kızarıyor sanıyordum. Bizde de mi alerji oldu acaba. Öyleyse ilaçlar bitince tadimlari baştan almam gerekecek hangisi olduğunu anlamak için

Duygu; Kesinlikle ıslak mendillerden bizde öyle pişik olduk dış çıkarma döneminde yiz diye düşündüm suyla sildim ve popomuz geçti.

Kadriye; Benim bebegim 6 aylik oldu ek gidaya baslicam suanda 7 bucuk kilo normal mi bide ek gidalari kac saat araliklarla veriyorsunuz?

Gözde; Ek gıdaya geçişte pişik olabilir kakası ya da çişi değişiyor cildi de hassas sonuçta olabilir bu tip durumlar her yeni bir şeyler yendiğinde büyük ihtimalle olacaktır Allah kolaylık versin.

Günnaz; Doğumdan beri sleppi kullanıyorum kiremi de hameten ıslak mendilide ini beyni mavi renkli planı 6 buçuk aydır hep aynı dediğim gibi ew yapımı yogurt verdim dün birde ayrıca babannesi market sütüyle yapılan içinde arpacık vardı çorbadan yedirdi oda yapar mi?

Gözde; Yeni herşey yapabilir sonuçta dışkılarının içeriği değişiyor sık sık kontrol edin mantara dönüşmesin bol bol pişik kremi sürün.

Sinem; Bende iki gün yoğurt tadımı yaptım elleri vücudu ve poposu kızardı muhtemelen alerji belitirtisi. Bıraktık ve geçti. Umarım bidaha ki denemede geçer olmaz.

Fatma; Ek gıdaya geçişte bebeklerde pişik olma durumu artiyormuş. Alerji değil bepanthen pişik önleyici krem iyi gelir tavsiye ederim.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

İlgili Konular