Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
Yoğurdun İçine Cicibebe Koydum Bebeğim Çok Sevdi

Yoğurdun İçine Cicibebe Koydum Bebeğim Çok Sevdi

01 Nisan 2018

Ezgi: Yoğurdu sevmeyen bebekler için, yoğurdun içine cicibebe koyduğunuzda çok seviyor, en azından benim bebeğim sevdi 🙂 Yogurtun icine cicebe koydum 1 tane ezdim yedirdim cok sevdi.

Tansu: Benim kızımda sade yogurdu sevmiyor, ben icine birkaç tane bebe biskivisi, yarım muz ve 1 tane ceviz, 4-5 tanede bademle fındık rendeliyorum cam rendeden. Severek yiyor, 13 aylık kızım.

Pınar: Bende yoğurda kendim yaptığım bebek bisküvilerinden ezip yediriyorum yoksa yemiyor.

Aydan: Bizim bebede her şeyi yoğurtlu sevip, cicibebeyi hiç sevmedi bu arada.

Rezzan: Mrb anneler bende bir şey sormak istiyorum, kızım 6 aylık ve yoğurt verdim sevmedi. Bugün çorba yaptım, onuda sevmedi. Bu hep böyle mi olacak? Sizin bebişler nasıl alıştı?

Fatma: Ben biraz şeker koyuyorum hergun zorla veriyorsun bir haftada alıştı şimdi yiyor.

Rezzan: Ama şeker koymak ne kadar doğru olur ki? Ben meyve koydum öyle de yemedi.

Fatma: Doğru değil ama yemiyor yapacak yok veriyorum ben oyle.

Elif: Alısana kadar cay kasıgı ile azar azar verin soguk geliyor ekşi geliyor damak tadı yerine gelsin seker yerine meyve koyun daha iyi.


Zeynep: Benimde kızım ilk zamanlarda yemedi ama yavaş yavaş alıştı elma püreli yoğurt yediriyorum çok sevdi sonra, bu zamanlar zor ama deneye deneye alışacaklar.

Rezzan: Meyvelerle deniyorum onları da sevmedi şeker koymayı düşünmüyorum zaten cicibebe koy dediler ama onuda istemiyorum yani paketli gıdalar vs hiç birşey vermek istemiyorum.

Elif: Cnm hunnapin keçi sütlü biskuvisi var eğer kendin yapamıyorsan onu deneyebilirsin. Seker oranı çok düşük daha cok pekmezle tatlandirilmis ben bir kere verdim sevdi kizim bizde yeni gectik ek gidaya.

Rezzan: Kendim daha denemedim cnm alışveriş yapmam lazım çıkamıyorum çocukla eşimde yoğun çalışıyor pazar gününü bekliyorum alışveriş yapınca yapmayı denicem becerebilirsem inşallah. Ama tatlandırmak için hangi pekmezi kullanmak gerek bende köy pekmezi var şeker ilavesiz o olur mu acaba.

Elif: Cnm yoğurt pekmezle tatlandirilmaz bir birinin vitaminini öldürür . Biskuvi kendisi keciboynuzu pekmezinden yapilmaz. Onu demek istedim.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

İlgili Konular