Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
Yedi Buçuk Aylık Bebeğe Pirinç Unundan Biberon Maması Nasıl Yapılır?

Yedi Buçuk Aylık Bebeğe Pirinç Unundan Biberon Maması Nasıl Yapılır?

03 Nisan 2018

Dilek: Arkadaşlar yedi buçuk aylık bebeğime pirinç unundan biberon maması yapmak istiyorum. Siz ölçüyü nasıl yapıyorsunuz?

Rahime: Koç 150 ml biberona 1 cay kasigi koyuyorum.

Zeliha: 1 tepeleme tatlı kaşığı pirinç unu 150 ml su kaynatılıyor 1 çay kaşığıda zeytinyağ koy ilk vereceksen gaz yapmasın.

Nursel: Benim kizim 4 aylik 150 cc 2 yemek kasigi koyuyorum gazda yapmiyor aptamil kasik mamasi sutlu pirincliyi kullaniyorum.

Emine: Arı mamanın pirinç unu çok güzel 12 vitaminli. 4 tl. Helal sertifikası da var. Benim oğlum çok severek yiyor. Sade pirinç unu besleyici değil falan diyrlr ya. O yüzden Arı mamayı deneyebilirsiniz isterseniz. Ege Şok – A 101 de bulabilirsnz.

Hatice: Sikintisi yok dimi benim kiz 4.5 aylik verebilirmiymki ben?

Rabia: Anne sütü alıyorsa verme hem daha küçükmüş sütünü içir en güzeli.

Burcu: Benim iki aylık haftada 2 defa veriyorum.

Emine: Sütünüz yettiği müddetçe mama vermeyin… Biberondan geçiyor evet. Ayrıca Hero baby, bebelac vs… sütlü ballı irmikli, sütlü meyveli 8 tahıllı gibi kaşık mamaları da biberondan geçiyor.. Mama kullanmak zorunda olup da maddi güç yetiremeyen veyahut da evladı değişik besinler de tatsın isteyen anneler ben hepsini biberonla veriyrm severek içiyor. (Biberondan geçmeyenler bebelac armutlu sütlü, arı mama sebzeli ve elmalı sütlü) denediklerimden… Bunlar geçmiyor kaşıkla verebilirsiniz.

Nursel: Internetten arastirirken gordum bende dun esim a101 de filan bakmisdi yoktu insallah gelir.

Hatice: Arı mama yi 150.cc suda 2 tatlı kaşığı pişiriyorum soğuduğunda biberonla veriyorum biberon deliği fazla bizim hızlı akışlı belki ondan rahat içiliyordur.

Hatice: Hanimlar ari mama emziren annelerde verbilirmi veya hunnap.

Yasemin: Ben veriyorum, oglumu emziriyorum gunde 1 defa ari mama veriyorum.


Feride: Ben ari nin sutlu muzlu bieinc ununu veriyorum 5 aylik oglum cok doyurucu 2 yemek kasigina 300 mlm su koyup pisiriyorum gayet memnunum. Bence cok faydasi var benim oglum hic bir devam sutulu sevmedi kucik oldugi icin nekadsr kasik mamasi versemde o bivoroni istiyor emmedigi icin.

Alya: inek sütü ve keçi sütü 1 yaşından sonra kullanılıyor, pirinç ununu nasıl yapacaksınız.

Hatice: Suyla yapılıyor arı mama pirinç unu.

Alya: Arı mama içinde şeker olan süt tozu maması, bana sağlıklı gelmiyor.

Hatice: İnsan çaresiz kalınca mecbur veriyor oglum mama ile besleniyor inan 80 CC yi iki saatte zor veriyorum artık çok yoruldum gece bir kez arı mama veriyorum ama biberonla daha sulu 130 CC iciyor onu.

Emine: Mama vermek zorunda kalan kardeşlerimz var maalesef. Eleştirmek yerine yardımcı olmalısınız hanımlar. Zira devam sütlerinin en ucuzu 28 tl o da 400 gr… Ve herkes maddi güç yetiremeyebilir.. Biz 6 ay SMA kullandık 1 kutusu 80 tl ve 5 günde bitiyr… Ek gıdaya geçince kaşık mamalarını da denedim… Lakin bebek kaşık mamasını yemekle birlikte ısrarla biberondan da yemek istiyr.Süt veremeyecğimize göre ve tamamen devam sütüyle de 1 yaşına getiremeyeceğimize göre… Alternatifler aramalıyız…Arı mamanın pirinç unlu maması evde yapılan sıradan pirinç unu değil. 12 vitaminli 6 mineralli olup helal sertifikalıdır. Ve diğer markalardan da bildiğim denediğim bebelac gold, hero baby sütlü ballı irmikli, sütlü meyveli tahıllı mamalar biberondan geçiyor. Devam sütünü günde 3-4-5 e düşürüp diğer zamanlarda bu kaşık mamalarını biberonla yapıp bebeğinize vereiblirsiniz… Emin olun herkes bebeği için en iyisini ister. Zira elinden gelen neyse onun en iyisine gücü yetecektir.

Şeyda: Çok haklı bir yaklaşım olmuş teşekkür ediyorum ben kesinlikle sadece manaya aylık 400 TL veriyoruz ve gücümüz yetmiyor tek maaşla nasıl alternatif ler bulabiliriz bilemiyorum.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

İlgili Konular