Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
Bebeklere Yoğurt Yedirme Yöntemi Var Mı?

Bebeklere Yoğurt Yedirme Yöntemi Var Mı?

11 Nisan 2018

Soru: anonim >>> Arkadaslar oğlum hic yoğurt yemek istemiyor. Ara verdim yoğurda, yine verdim yemedi. Siz nasil yediriyorsunuz? Var mı bi yönteminiz?

Alev; Çorbasına karıştıra bilirsiniz.

Özlem; Yemekle karistirip verebilirsin ara içinde meyve bebe buskivisi ile karistirabilirsin.

Ayşin; Tek yoğurdu benim oğlum da yemiyor meyve karıştırıyorum.

Sema; Ben 2 günde bir denedim sonunda başardım.

Rahime; İçine muz yada pekmez koy hemen yer.

Aslı; Biz 14 aylık olduk hala yemiyor her yolu denedim.

Sema; 5 aylik olacak oglum nisan 14 de ilk bebegim ek gida tadımlık verebilirmiyim biraz yardımcı olabilirmisin arkdaş bana oglum mama sevmiyor ve süt az.


Asiye; İçine muz ezin ve pekmez ekleyin tatlı olduğu için yer kademe kademe pekmezi ve muzu azaltın yoğurt tadı baskın olsun.bu şekilde çabuk alışır.

Songül; Pekmez denedim almadı. Muz da denedim yine almadı

Busra; Cacik yaparak verin biz oyle yiyoruz dereotuda koyuyorum ben cok seviyor yogurdu yemez hicbir turlu sadece boyle birde pancarli yogurt yiyor o kadar.

Ayşe; Cicibebe koyup verebilirsin.

Şeyda; Meyveleri yoğurda karıştırmadan evvel suyunu çekene kadar azıcık pişirip içine birazcık tarçın koyup o şekilde veriyorum tatlı yoğurt tarifi yapıyorum yoksa tek başına asla yemiyor. Rendelenmiş kuru meyve yada taze meyve fark etmez. Ateşe gösterip hafif diriliğini alıyorum yumuşak oluyor.

Zeliha; Benim oğlumda 6 aylık bende ugraşıyorum deniyorum ama yemiyo maalesef pekmezle karıştırsam versem bi zararı olur mu?

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

PAYLAŞ
İlgili Konular