Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
Bebeklere Market Sütü Mü Yoksa Açık Süt Mü Vermeliyiz?

Bebeklere Market Sütü Mü Yoksa Açık Süt Mü Vermeliyiz?

12 Nisan 2018

Soru: anonim >>> Oğlum 15 aylık. Geceleri emiyor ve gündüzleri ek gıda veriyoruz. Doktor süte başlayın dedi. Bebeğe market sütümü yoksa açık süt mü vermemiz gerekiyor?

Elif; Emiyorsa süte gerek yokki zaten artık sütün pek de yararlı olmadığı hakkında yazılar var benim oğlum 18 aylık hiç süt vermedim bi kaç kere denedim zaten sevmedi üstelik mamayla besleniyor.

Derya; Canım benim bebeğim alt sinirda zayiflikta ben söyledim gündüz ek gıda gece emiyor süt veriyim mi dedim ver dedi ay olarak verebilirsin sorun yok dedi.

Elif; Benim bebeğimde öyle alt sınırda ama hiç doktor süt önermedi.anne sütünden daha faydalı birşey mi varki onun için şuanda.tabiki 1 yaşından sonra verebilirsiniz ama vermeseniz daha iyi süt ona kilomu aldırıcak ki? Yinede siz bilirsiniz tabi karar sizin.

Derya; Bilmiyorum canım gunde tek öğün olarak veriyim diyorum ama tabiki icecekmi oda var alisirsa benide gece etmeyi birakirmi oda var.

Elif; Yani orası da var tabi mis gibi anne sütü varken bence hiç süte bulaşmayın derim.

Derya; Canim bende kararsizim etrafdakilerde bu zayıf sütun yaramiyor süt ver belki kilo yapar diyor önerilerin için teşekkür ederim canım.

Elif; Çok bilmiş onlar ne yazık ki herkes bişey der takmayın sağlığı yerindeyse sıkıntı yapmayın.hayatımda duyduğum en saçma şeyde sütün yaramıyor lafı bende çok duydum be yazık ki ama her bebek farklıdır bunu idrak edemiyorlar ne yazık ki süt içtiğinde kilo alacağın garantisi var mı peki?


Derya; Tabi ki canım haklısın çok teşekkür ederim canım rahatladım.

Tuhce; Katılıyorum bence de vermeyin anne sütü kadar değerli birşey yok milletin dediklerine de bakmayın moralinizi bozmayin herkes çok bilmiş konuşuyor sen onun annesisin içinden nasıl geliyorsa öyle yap milletin dediğine bak her annenin sütü bebeğine yararlıdır canım kimsenin karışmasına müsaade etme o senin evladın.

Gökçe; Torku günlük süt oneririm.

Cansu; İlla süt vericem derseniz pastörize süt verin. Açık süt alıp kaynatayım diye uğraşırken bütün besin değerleri kayboluyor bu da su verseniz daha iyi demek oluyor.

Hatice; pastorize sut diyenler sut kaynayinca besin degeri kayboluyormus pastorize sut ne oluyo acaba ustelik bide koruyucu vs kimyasal maddelerle dolu acik sut ver bence, ben oyle yapardim zamani gelince yapacagimda.

Cansu; Hatice Nil hanım elinizin altında google var buyrun açın ve pastörize süt nedir diye bir yazın. Ve ayrıca neden Türkiye de çiğ sütün yasaklandığını bir okuyun derim ben. Ayrıca bu sütlere kimyasal madde konulmuyor. Pastörize sütün ısıtılma ve soğutulma şekline verilen ad.

Hatice; Sadece isitilp sogutuldugu icin hic bozulmuyor haklisiniz. size pastorize sutunuZ afiyet olsun tercih meselesi. 29 yasimdayim ne hazir yogurt tukettim ne pastorize sut. Cocuklarimada dusunmem hic tatmasinlar daha iyi.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

PAYLAŞ
İlgili Konular