Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
Bebekler İçin Sebze Püresi Tarifi

Bebekler İçin Sebze Püresi Tarifi

Gönderen: Gizem
Tarif : +6 ay
1 tane küçük patates
1 tane küçük kabak
yarım çay bardağı bezelye
1 çay kaşığı zeytin yağ
1 su bardağı su
Öncelikle kabak ve patatesin kabuğunu soydum halka halka doğradım yarım çay bardağı bezelye üzerine 1 bardak su ekledim ve pişirdim.
Piştikten sonra blendardan geçirmeden önce 1 çay kaşığı zeytin yağ ekledim ve püre haline getirdim .
Hepsi bu kadar afiyet olsun kuzuma yapacak olanlara da şimdiden kolay gelsin.

Mesut: Havuçda bu karışıma yakışıyor.

Senem: Keşke taneli bırakmayı deneseniz çocuklarda çiğnemeyi öğrense ilerde taneli besin verdiğinizde zorlanmadan onlarda mutlu olarak yese bulamaç vermenin ne faydası var?

Kübra: Çok haklisiniz benim oğlum uç buçuk yasında hala yutamiyo yani çiğneme sorunu var boğuluyor halimiz perişan.

Senem: İnşallah atlatırsınız. Kızım da 6 aylık dişleri henüz çıkmadı ama her öğün pütürlü taneli çiğnemeye alıştı.

Gizem: Sizin düşüncenize saygı duyuyorum fakat benim doktorum böyle önerdi çünkü oğlumun henüz dişi yok çiğneyemiyor yutamıyor boğuluyor ve sadece devam sütü aldığı için de ek gıda vermek zorundaydım!

Senem: Kızımında hiç dişi yok henüz 6 aylık nasıl alışırsa öyle gider. Zaten yatarak verilmez taneli yiyecekler. Benim kızımda devam sütü alıyor o sorun değil yani geldiği kadar da anne sütü.

Gizem: Ben bunu fikir olsun diye paylaştım siz bulamaç yapmak zorunda değilsiniz çatallada ezebilirsini ben yatarak veriyorum demedim oğlum gayet mama sandalyesinde oturabiliyor.


Gizem: Benim sütüm gelmedi maalesef doğumdan beri oğlum devam sütü içiyor sizin bebeğiniz için sorun olmayabilir ama bizim için sorun çünkü hızlı kilo almaya başlamıştı doktor böyle uygun gördü.

Kübra: Benimde sutum gelmedi 20 gün emdi sadece bende böyle yapicam hemen taneli veremem dışı olmadan yesinde taneli tanesiz fark etmez bence elinize sağlık şifa olsun evladiniza.

Gizem: Çok sağolun herkesin durumu farklı ve herkesin bebeği ve gelişmesi de farklı ben derimki doktorunuza danışın o sizi en doğru şekilde yönlendirir veya bebişe göre hareket edin o zaten kendini belli eder.

Fatsez: Ellerine sağlık çok güzel görünüyor evlat senin canın ne isterse onu yedirmekte özgürsün bu arada Allah bağışlasın çok tatlı bir paşan var sağlıkla büyüsün inşallah.

Semra: Benim bebişimde 6 aylık bende bugün ona çorba yaptım havuç kabak patates su etsuyu koydum sulu yaptım biraz çok sevdi tadımlik vermem gerekti ama sevdiği için beş altı kaşık verdim.etsuyu lezzet katıyor.

Büşra: Evet bende bunu havuclusunu veriyorum tereyağı koyun içine ama 1 cay kaşığı.

Bebekler İçin Sebze Püresi Tarifi

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

İlgili Konular