Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
Bebekler İçin Diş Kaşıyıcı Tavsiyeleri

Bebekler İçin Diş Kaşıyıcı Tavsiyeleri

02 Nisan 2018

Cumbur: Hanımlar diş kaşıyıcı olarak neler kullanıyorsunuz, bitirdi parmaklarını bizim ki.

Şaziye: Misvak,salatalik karanfilli bir karışım var onu suruyorum ara sıra.

Nergiz: Ne versem fayda etmedi.kasiyicilari atip gene el gene el. Bal mi akiyor bunlarin ellerinden nedir.

Beliz: Pırasa havuç salatalık meyve filesine armut veya elma koyup verıyorum bu ara galeta aldım onunla da güzel oyalanıyor.

Eliz:  Yeşil soğan veriyorum diğerlerini istemedi bizim bey.

Birsen: Sofi zürafa var ondan kullanın. Sophie la giraffe bir ağacın recinesinin kalıba dökülmesiyle yapılıyor anne teni yumuşaklığında ve üzerinde yıkasanız da çıkmayan bir kokusu var ayni zaman da bastırınca ötüyor bebekler bunu cok seviyor.kemirmesi acayip keyifli bebekler için özellikleri bunlar.

Gül: Oda cok pahali alim dedim bende ama sulu diş kasiyiciyi bile tutmuyo atiyor oğlum ona da öyle yaparsa verdigim paraya yazık olur yoksa o daha sağlıklı.

Aslı: Benim de üç ay doldu ama elleri ağzından çıkmıyor acaba diş mi çıkacak ki.

Elif: Diş kaşıntısı ve salyası 3 ay önceden başlayabilirmiş bizim ki de 2.-3. ay civarı başladı 7. ay ilki çıktı.

İbo: Karanfil ve zeytin yağı karışımı kullanan annelerimiz var mi.


Melis: Ben kullanıyorum diş jelinden bin kat iyidir. Yarım saat bir saat sonra rahatlama oluyor. Onun sayesinde gece rahat uyuyoruz. Karanfil zeytinyağı karışımını mutlaka deneyin. Tarifi, aktardan öğütülmüş karanfil alıyorsunuz toz halde. Küçük bir kasenin dibine tek kat olacak şekilde karanfil tozunu koyun. Üzerini biraz geçecek şekilde saf zeytinyağı dökün ve 24 saat oda sıcaklığında bekletin. 24 saat sonunda buzdolabına kaldırın. Soğuduktan sonra bebeğinizin diş etlerine masaj yapın. Günde 3-4 kez kullanabilirsiniz.

Elif: Dişlik ve jel kullanıyorum ama dişligi pek kullanmıyorlar ne bulursa ağzına götürüyor  dişlik alırsan ama slikon olanindan al diğerini patlatabiliyorlar ısırarak. Soganida cok duydum antibiyotik özelliği olduğu için agrimasini engelliyormuş ben onuda verdim ama onuda pek tutmadı elinde.

Aysu: Turp veya salatalik sogan vs veriyorum jel kullanmayi cok istedim de doktorum tavsiye etmedi.

Hale:  Su vermeye basladiysaniz havuc pirasa ve taze sogan oneririm tabiki bunlar gecici oneriler.bizim doktorumuz prof.kesinlikle jel onermiyor TETAGIL dis granuru toz agizda eriyor bitkisel bunu onerdi ve kullanmaya basladigimizdan beri daha sakiniz.

Pelin: Ben 3 tane cocugumda hic JEL kullanmadim hep prasa verdim ellerine.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

PAYLAŞ
İlgili Konular