Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
9 Aylık Bebek Geceleri Kaç Kere Nasıl Beslenmeli?

9 Aylık Bebek Geceleri Kaç Kere Nasıl Beslenmeli?

12 Nisan 2018

Soru: anonim >>> Merhabalar, bebeğim 9 aylık. Gece kaç kere beslemem gerekir? Geceleri nasıl beslemeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Maide; Gece beslenmesine gerek yok bence 9 aylık bebeğin.

Ayça; Cok sık uyaniyor aglayarak gece 12 falan yarim saate bir uyaniyor neden olabilir.

Can; Normal dış çıkarıyor dur biz de o durumdayız.

Ayça; Biz yari kirkindan sonra hep boyleyiz maalesef.

Nihal; GurmeBebek’te örnek menü var 9 aylık bebek için onu deneyin yedirin akşam yatmadan da meyve püresi içine tam tahıl koyuyorum veriyorum siz yoğurt da koyabilirsiniz tam 200 ml lik oluyor 9 aylık bebek midesi 200 ml doyduğu zaman yemiyor gerisini üzerine bir de emzirip yatırıyorum sabaha kadar uyanmıyor eğer gündüz yemezse sabah a kadar sürekli uyanıyor ben geçen diyet yaptım ona yedirdim ama az gelmiş akşam da yemeden yattım çocuk sürekli ağladı 30 dk kadar bir kesin uyandı ağrısı var sandım neyse aç olabilir dedim normalde sagdigim sütü hiç icmezdi açlığın gözünü seveyim liklik içti yattı anne sütü sindirimi kolay reflü yapmaz herhalde ben de arada uyanıp emziriyorum bazen öğünler çocuğa yetmiyor demekki.

Maide; 6 ayını gectıkten sonra gece beslenmesıne ıhtıyac yoktur acıktıgından degılde alıskanlıktan uyanıyolar. Benim oğlumda 7 aylık gece uyanır emmek ister veririm 2 dakika gecmez 1 dakika hatta sürmez yani uyur yıne yanı ac olsa 2 dakika nasıl doysun alışkanlıktan ağzı ağrıyordur canım gece uyutmadan iyice emzir veya mama cer sonra uyusun gece vermene gerek yok.

Hamide; 9 u bilmemde benim kizim 7 aylik 12 de veriyorum 1 defa sabaha kdr daha yemiyor.

Gökçe; Önemli olan emiyor mu mama mı? Mamaysa gece beslemeye gerek yok ama emiyorsa ne yazık ki her uyandığında emzirmelisiniz.

Kamil; Benim bebegim 8 aylik gece 11 de uyuyor. Uyumadan 10 dakika önce 180 cc lik mama iciyor birde sabaha karsi 5 de uyaniyor. Sabah saat 10 da kalkip kahvalti yapiyor 1 gibi oglen uykusuna yatiyor. Bazi gece de 2 sefer kalkiyor dis cikaricagi icin degisiyor bebekten bebege.


Aysun; Ben kızımda altıncı ayından sonra kalkmadım bebek acıkınca uyanır bence.

Ayça; O zaman yarim saatte bir acikiyor.

Nihal; Az yedirmekten 6 aylık bence erken 8 aylık olana kadar tadımlık verdim gecede emzirdim gündüzde anne sütü reflü yapmaz bence sindirimi kolay çünkü o yüzden çabuk acıkıyor benimki de çok kalkardı saat tutmadım ama herhalde 30 dk bir olabilir.

Nuran; Benim kızım da 11 aylık bizde yarım saate yada en fazla bir saate bir uyanıp emip yatıyoruz hep boyleydı ama aç olmasıyla alakası yok bence anne sutu alıyor sürekli emmek istiyor yatmadan önce ıyıce doyuruyorum ama yine aynıyız.emzik biberon mama hiç kullanmadık hiç almadı çok denedik sürekli meme o süt gelsede gelmese de illa alacak bi ağzına.

Nihal; Gece uyanınca su verin gece uyanmaları kesilir birde ne kadar ek gıda veriyorsunuz.

Ayça; Veriyorum zaten. 4 ogun gunde.

Nihal; Senin için demedim 11 aylık bebek için dedim benimkine 6 aylık ken su veremezdim emdiği için sorun yok dedi Dr zaten ben de tadımlık veriyordum aşure bol süt yapıyor çocuk doyar ve uyur emzirirken normal yediğinden daha fazla yemen gerekiyor 600-800 kalori emerken gidiyor az yiyince sütte az olur.

Ayça; Anladim . Bizimkide 10 aya giricek az kaldi.

Nihal; Ben seninkini 6 aylık sanıyordum niyeyse biri ile karıştırdım herhalde.

Gözde; Ben de su veriyorum 1 haftadir gece mamayi kestim ama bu sefer suya alisti bi yeri duzelteyim derken baska bi aliskanlik cikti kafayi yicem.

Gözde; Ben uykusuzluktan olecegim o kadar sik kalkiyorum ki gece gozlerim basim agriyor suurum gidip geliyo gercekten cok kotuyum. 10 bucuk aylik bu arada gece beslenmesini gece 12 de bi de sabah 6 da mama 120 cc saat 20 00 da 120 cc ile uyuyor.

Ayça; Benimde. Uykusuz cok canim maalesef . Her gece yarim saate bir uyaniyir gunduz uykusu 20 dakika.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

PAYLAŞ
İlgili Konular