Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
6 Aylık Bebeklere Ne Kadar Ölçüde Pekmez ve Ne Pekmezi Verilir?

6 Aylık Bebeklere Ne Kadar Ölçüde Pekmez ve Ne Pekmezi Verilir?

12 Nisan 2018

Soru: anonim >>> 6 aylik bebeklere bulamac yapmadan kahvalti olarak neler veriyorsunuz ve pekmez ne kadar olcude ve ne pekmezi veriyorsunuz?

Gökçe; 6 aylık bebeğe kahvaltı verilmez. Kahvaltı 8 ayda başlar. Pekmez için de kesinlikle katkısız bulmalisiniz o da 8 ayda. Dut pekmezi alerji yapabilir. Ayrıca 8 aylıkken pankek filan yapıyordum. Haşlanmış yumurta yanında ev yapımı peynir filan.

Bünyamin; Ben yumurta sarısını peyniri pekmezi ayrı ayrı veriyorum bebe bisküvisi ayrı veriyorum pekmez de bir çay kaşığı yeter çok fazla vermeyin içi yanar bebişin.

Gülşah; Yumurta peyniri zeytini ayrı veriyorum yanına ıhlamur yumurta sarısı kendi evimde yaptığım lor ile omlet yada patatesli yumurtalı lorlu tost yapıyorum tost makinesinde.

Bünyamin; Omleti yiyebiliyor mu acaba ben korkuyorum da vermeye yutması nasıl oluyor nasıl yapıyorsunuz zeytini nasıl veriyorsunuz.

Gülşah; Yiyebiliyor korkmayın deneyin küçük küçük zeytini de geceden suya koyup elimle kabuklarını cıkarıp veriyorum.

Güldöne; Ben zeytin peynir yumurta sarısı veriyorum. Zeytin organik tuzsuz arkadaşım sağolsun getirdi kabuğunu soyup içini ezdim haftalık yetecek kadar bir kap yaptım. Peynir babaannemiz sağolsun gönderiyor organik tuzsuz. Yumurta da marketten alıyorum gezen tavuk yumurtası. Hepsini ayrı ayrı veriyorum ıhlamur veriyorum ağzını ıslatmak için.


Halil; Kahvaltı ilk defa duydum ben bebeğime meyve püresi sebze çorbası gibi şeyler daha yeni başladım 6 buçuk aylik.

Gülşah; Oyle cok yenilcek kahvaltidan bahsetmiyorum tadimlik olarak.

Gökçe; Verilmez zaten kahvaltı 8 aya kadar siz en doğrusunu yapıyorsunuz aynen devam.

Halil; Tadımlık dahil bilmem ilk defa duydum vallahi daha meyve purelerine sindirim sistemi alissin öyle diğer türlü peynir zeytin ezerek bile olsa olmaz süt ürünü peynir ama veriliyor mu inan hiç bilmiyorum.

Esra; 6 bucuk ayligiz çeyrek yumurta sarisi 1 bebe biskuvisi 2 cay kasigi labne. 3 gün değilde 2 gün kuraliyla denedim çok sukur alerji olmadi hepsini ayri ayri 3 gündür veriyorum severek yedi kizim.6 aya kadar sadece anne sütü aldık bu arada sebze purelerinden basladik ogure ogure bi oldu yavrum ama alisti bulamac olmadan yemeye.

Özden; Labne peyniri yapıyorum bu ay yarim yumurtaya da başladık. Ama sadece sarısı. Hippin bebe ekmegi Yanında ıhlamur. Pekmezi süt ürünleri ile birlikte verince demir emilimini azaltıyor. Gün içinde uygun vakitte yada meyvesine karıştırarak 1 tatli kaşığı keçiboynuzu pekmezi veriyorum.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

PAYLAŞ
İlgili Konular