Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
4.5 Aylık Bebeğe Kefir Verilir Mi?

4.5 Aylık Bebeğe Kefir Verilir Mi?

02 Nisan 2018

Sevgi: Bebegim 4.5 aylık mama veriyorum. Doktor kefir de verebilirsin dedi tam soramadım o ara bir sey cıktı. Dışarı da satılan kefir den mi diyor acaba, siz veriyor musunuz?

Gizem: Ben veriyorum 7.ayımıza gireceğiz yeni başladım günde bir çay bardağı kadar veriyorum.

Beliz: Biberona filan mı koyuyorsunuz yoksa kasiklami benimki de 7 aylık vermeyi dusunuyorum.

Gizem: Çay bardağı veya kahve fincanı ile içiriyorum.

Sevgi: Kefiri siz mi yapıyorsunuz hazır mı alıyorsunuz?

Gizem: Hazır alıyorum Altınkılıç diye bir marka.

Belen: Benimde 8 aylık oğlum var kendim mayaliyorum kefiri.

Nur: Ev yapimi kefir verirsin ama cok erken alerjik bu tarz gidalar 6.ayin sonunda 7. ayda verilir. Mama almasiyla bi alakasi yokki kefirin anlamadim cok sasiriyorum bu doktorlara.

Ay: O doktordan hızlıca kaçın hiç durmadan arkanıza bakmadan.


Zelda: Geçenlerde uni baby canlı yayın yaptı instagramda ordaki prof dr mama ile beslenen bebek dahi olsa 6 ay formül mamaya devam dedi anne sütü gibi dedi. 6 ayını doldurdumu kefirde verebilirsiniz dedi. Ayrıca mama verenlere tepki gösteriyorlar ama artık mamalar çok gelişti anne sütüne çok yakın değerde mamalar var dedi dr.un adını unuttum 😔 trt 1 de doktor geldi programına da çıkıyor bu doktor.

Nez: Ah keşke bunu her doktor dese ya valla aklım almıyor mama yiyen bebekle anne sütü alan bebek arasındaki fark ne mama yiyenin mide bağırsağı iki katına çıkıp 4 aylıkken 6 aylık gibimi görünüyor. Aha bide keşke anneler tamamen doktorlara güvenip yapmasa böyle şeyler ama artık günümüzde çoğu 4 aylıkken hatta daha küçük başlıyor maalesef.

Ayşenur: Çok saçma bi şey söylemiş çok erken hiç denemeyin ve kefir ishal yapabiliyor kilo kaybı yapar benim oğlum bir yaşında gün aşırı veriyorum içince içi komple boşalıyor resmen.

Yeliz: Kefir su anda verme bence sonucta sut var icinde dokunur.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

İlgili Konular