Bebek ve Beslenme – Soru & Cevap
1 Yaşına Yeni Girecek Bebeğe Her Gün Yumurta Verilir Mi?

1 Yaşına Yeni Girecek Bebeğe Her Gün Yumurta Verilir Mi?

19 Ağustos 2018

Soru: anonim >>>  1 Yaşına Yeni Girecek Bebeğe Her Gün Yumurta Verilir Mi?

Esra; Yumurta beyazı 1 yaş sonrası verilir erken vermişsiniz ama yine de beklemeniz gerekir.

Birsen; Ağır gelir sıcakta her gün vermeyin. Karaciğeri yorar sonra yumurtaya küser büyüyünce yemez.

Nihan; Karaciğeri dinlendirmek için gün aşırı verenler veya 2 gün vermeyip karaciğeri dinlendiren anneler var bende sonradan öğrendim ben 2 gün ara veriyorum. Beyazı içinse 1 yaşından önce verilmiyor.

Sevgi; Bende ara veriyorum 2 veya 3 gün öyle veriyorum karaciğeri yorar günlük vermek birde ben sarisini yediriyorum yumurtanın beyazı için erken bir yaş geçmeli.

Benay; Ben her gün sarisini verdim kızım 14 aylık acaba bisey olurmu ama ekmek vermiyorum.
Nihan; Bende 6. Aydan 9. Aya kadar hergün verdim sonra öğrendim sizde ara ara verin isterseniz artık birşey olur mu için evet hayır diyemem ama herg0n vermezseniz olmaz diyebilirim.

Ayşe; Benim kız onüç aylık daha yumurtanın beyazıni hiç vermedim sarisinida yemiyor bende zorlamiyorum. Doktorlar bir yaşında küçük bebeklere beyazıni tavsiye etmiyorlar ben bir kaç doktura sordum.

Nagihan; Ben bir doktorun videosunu izledim . Eğer düzenli hergun et vs tuketmiyorsa verilmesi gerekiyor diyordu bende düzenli et veremediğim için her gün veriyorum ama benimki 20 aylik.

Habibe; Her gün veriyorum bir zararını görmedim. Karaciğer yağlanmasının göstergesi göbektir. Karbonhidratlar karaciğeri yağlandırır. Ayrıca bir deneyde yaşlı bir adama uzunca bir süre hergün 1 koli yumurta yediriyorlar başka hiçbir besin vermiyorlar. Sürenin sonunda yaşlı adamın bütün kan değerleri çok iyi.


Fidan; Ben haslamayi 2 – 3 gunde bir veriyorum ama omletleri hergun degisik sekilde yapip veriom yiyoda yanlis mi yapiom hergun vermeyim mi?

Kübra; Benim bebegimde 8 ay 10 gunluk kayın validem hergün haşlama yumurtayı peyniri pekmezi bebe büskivisini karıstırıp verdiriyor doğrumu yanlışmı bilmiyorum
Esra; Bulamac halinde veriyorsa yanlış tek tek yediriyorsa sorun yok birde yumurta beyazı vermemesi gerekiyor sarısını versin bebe bisküvisini de çok şekerli olduğu için önermiyoruz illaki de verecekseniz evde kendiniz şekersiz yapabilirsiniz daha sağlıklı olur.

Zeynep; Hergun bir bütün çok fazla. 1 yasa kadar beyazi zaten yok e bide hava sıcak böbrekleri ciğerleri hergün yedirmek yorar. Gün aşırı vermelisin. Beyazinda protein var ve fazla protein bebege iyi değil.
Gökçe; Bir yaşa kadar yumurta akının tavsiye edilmemesinin sebebi alerji ihtimalidir. Ama bu anne zaten veriyor uzun süredir yani artık alerji ihtimali ortadan kalkmış durumda. Yiyorken yesinler. Sonra onları doyurmaya çalışmak nobel ödülü almaktan farksız oluyor.

Sinem; ben hergün haşlama yarım yumurta sarısı veriyorum 10 aylık bebeğim doktorumuz öyle söyledi.

Öznur; Benim kızım 8 aylık doktorumuz haftanın 5 günü yarım yumurta sarısı yiyebilir dedi.

Amediya; Bence fazla alinan besinin bir zarari yok zararli olan yanlis beslenmedir katkili gidalardir yanlis beslenmeden kastim yani cocuk her gun her b3sinden tatmali ama her gun yogurt yiyen de ya da her gun pirinc unu tuketende pek fayda yok.

Gökçe; Birşey olmaz. Bu zamana kadar gösterseydi zaten alerjik reaksiyon tepkisini gösterirdi. Üstelik zaten bu aylarda ki bebeğin her gün bir yumurta ve bir köfte kadar et tüketmesi lazım. Benim huysuz oğlum bunun dışında ne yazık ki.

KONUYA CEVAP YAZ

*

code

İlgili Konular